Twitter Faturaları Ödemiyor

Twitter Faturaları Ödemiyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Teknoloji dünyasında çok konuşulacak bir dedikodu ortaya çıktı. Öyle ki, Twitter’ın Google’dan aldığı hizmetler kapsamında ödemesi gereken faturalara ilişkin bedellerin ödenmemesi konusunda ısrarcı olduğu artık dillere düştü. Sanıyoruz, iki teknoloji devi arasında ciddi bir uyuşmazlık ortaya çıkacak.

Söz konusu uyuşmazlığa konu dedikodunun kaynağı aslında, Twitter’ın sağlıklı bir biçimde çalışabilmesi için alması gereken bulut hizmeti sağlayıcısı Google’ın, vermiş olduğu bu hizmet nedeniyle talep ettiği bedellerin Elon Musk’ın bu fatura bedellerinin çok yüksek olduğunu düşünmesi nedeniyle ödeme konusunda çekimser davranmasından kaynaklanıyor.

Hizmet Sözleşmeleri Yeniden Müzakere Ediliyor

2023 yılının Mart ayından beri yaşanan bu sorun nedeniyle Twitter ve Google arasında sözleşme koşulları konusunda sıkı bir pazarlık yaşandığı çokça konuşulmakta. Twitter’ın Google’ın bulut sunucularından aldığı hizmetin yanı sıra bu konuda Amazon Clouds ile de çalıştığı bilinse de şu an kendisine ait bu yönde bir donanımı olmaması nedeniyle aslında Amazon Clouds dışında Google’a muhtaç gibi duruyor.

Kim bilir ilerleyen günlerde bakarsınız Twitter kendi bulut hizmetlerinin verileceğine ilişkin bir duyuru yapar:)

Twitter Faturaları Ödemiyor YAPILAN YORUMLAR