Twitter Faturaları Ödemiyor

Teknoloji dünyasında çok konuşulacak bir dedikodu ortaya çıktı. Öyle ki, Twitter'ın Google'dan aldığı hizmetler kapsamında ödemesi gereken faturalara ilişkin bedellerin ödenmemesi konusunda ısrarcı olduğu artık dillere düştü.

Twitter Faturaları Ödemiyor
0

Teknoloji dünyasında çok konuşulacak bir dedikodu ortaya çıktı. Öyle ki, Twitter’ın Google’dan aldığı hizmetler kapsamında ödemesi gereken faturalara ilişkin bedellerin ödenmemesi konusunda ısrarcı olduğu artık dillere düştü. Sanıyoruz, iki teknoloji devi arasında ciddi bir uyuşmazlık ortaya çıkacak.

Söz konusu uyuşmazlığa konu dedikodunun kaynağı aslında, Twitter’ın sağlıklı bir biçimde çalışabilmesi için alması gereken bulut hizmeti sağlayıcısı Google’ın, vermiş olduğu bu hizmet nedeniyle talep ettiği bedellerin Elon Musk’ın bu fatura bedellerinin çok yüksek olduğunu düşünmesi nedeniyle ödeme konusunda çekimser davranmasından kaynaklanıyor.

Hizmet Sözleşmeleri Yeniden Müzakere Ediliyor

2023 yılının Mart ayından beri yaşanan bu sorun nedeniyle Twitter ve Google arasında sözleşme koşulları konusunda sıkı bir pazarlık yaşandığı çokça konuşulmakta. Twitter’ın Google’ın bulut sunucularından aldığı hizmetin yanı sıra bu konuda Amazon Clouds ile de çalıştığı bilinse de şu an kendisine ait bu yönde bir donanımı olmaması nedeniyle aslında Amazon Clouds dışında Google’a muhtaç gibi duruyor.

Kim bilir ilerleyen günlerde bakarsınız Twitter kendi bulut hizmetlerinin verileceğine ilişkin bir duyuru yapar:)

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir