Küçük Yatırımcının Hikayesi GameStop Film Oluyor: Dumb Money

Küçük Yatırımcının Hikayesi GameStop Film Oluyor: Dumb Money

0

2021 yılında GameStop hisselerinin büyük bir sıçrama yaşamasıyla ilgili olayı konu alan bir grup Reddit kullanıcısının eylemi, Dumb Money adlı bir filmde beyaz perdeye aktarılıyor. Finans sektörü, GameStop‘un köklü bir video oyun satıcısı olarak adını duyurduğu 2021 yılında, Wall Street Bets adlı subreddit‘te örgütlenen bu Reddit kullanıcılarının hisse senetlerini manipüle ederek astronomik bir şekilde yükseltmeleriyle sarsıldı. Bu olay aynı zamanda büyük yatırım fonlarının da büyük zararlar yaşamasına sebep oldu.

Tüm bu olayların filme dönüştürüldüğü “Dumb Money” adlı yapım için ilk fragman şimdi yayınlandı ve ilerleyen aylarda film seyircileriyle buluşacak.

Dumb Money Fragmanı

Dumb Money Ne Zaman Çıkacak?

Dumb Money çıkış tarihi 20 Ekim 2023 olarak açıklandı. Craig Gillespie‘nin yönetmenliğini üstlendiği Dumb Money, Emmy adaylığı bulunan I, Tonya ve Cruella gibi yapımların arkasındaki isimlerden biridir. Film, 20 Ekim 2023 tarihinde vizyona girecek. Senaryo ise Rebecca Angelo ve Lauren Schuker tarafından kaleme alınmıştır. İkili, GameStop olaylarına odaklanan ve Ben Mezrich tarafından yazılan “The Antisocial Network” isimli romandan ilham alarak bu filmi yazmışlardır.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir