Trendlerdeki Yazı

Apple Vision Pro'yu Tanıttı

Apple, “gerçek yaşamdaki sihir “olarak tanımladıkları karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’yu tanıttı.

Apple Vision Pro’yu Tanıttı
0

Teknoloji şirket devlerinden Apple, Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) yeni ürünleri olan karma gerçeklik gözlüğü Vision Pro’yu tanıttı. Teknoloji dünyasının merakla beklediği bu ürün gelecek yılın başlarında ABD’deki Apple store mağazaları üzerinden satışa sunulacak. Peki bu yeni ürünün fiyatı ve kullanıcılar tarafından merak edilen özellikleri nelerdir?

Apple CEO’su Tim Cook tarafından, ‘geleceğin ürünü’ ve ‘ilk giyilebilir bilgisayar’ olarak tanımlanan karma gerçeklik gözlüğü, Apple Watch’tan sonra büyük ilgi gören ürünlerinden birisi oldu. Vision Pro’nun devrim niteliğinde olduğunu da dile getiren Tim Cook, ayrıca ‘bu sadece başlangıç’ diyerek teknoloji severlerde büyük merak uyandırdı.

Vision Pro Fiyatı

Tanıtımları hala süren gözlüğün satış fiyatı 3.499 Amerikan dolarından (80.977 Türk lirası) başlayan fiyatlarla gelecek yılın başlarında ABD’deki Apple store mağazaları üzerinden satışa sunulacak.

Vision Pro’nun Bize Sundukları

Bazı sanal gerçeklik gözlüklerinde gözlük dışında bileklik de takılırken Vision Pro sayesinde parmak uçlarınız ile bütün işlemleri gerçekleştirebiliyorsunuz. Yeni bir uygulama dükkanına sahip olacak bu gözlükler iPhone, iPad ve Apple TV ile de kolay bağlanılabilecek. Bu gözlüklerle Face Time konuşması yapılabilecek olması da apple sayesinde iletişimi çok üst seviyelere taşımamızı sağlayacak. Kayak gözlüklerine benzer tasarımı olan Vision Pro hem gerçek hem de dijital dünya arasında bağ kurmanızı sağlayacak.

Vision Pro Özellikleri

Vision Pro’da; 52 işlemciye ve microlet mimarisine sahip olan ekranlar ve 23 milyon pikseli bir araya getiren ultra yüksek çözünürlük olması teknoloji severler tarafından büyük dikkat çekiyor. Sessiz çalışacak ve ısı yaymayacak şekilde tasarlanan bu gözlük, yeni bir işletim sistemi olan VisionOS ile çalışacak. Bunun yanında hem sanal hem de arıtılmış gerçekliği bir arada sunacak bu gözlük, kullanıcların gözlerini, ellerini ve seslerini kontrol edebileceği 3 boyutlu bir arabirim teknolojisi sunuyor. Ancak piyasadaki diğer ürünlere kıyasla daha hafif ve küçük pil kullanımı yüzünden kullanıcılar gözlüğe kablo ile bağlanan harici pil taşıyacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir