Elon Musk Açıkladı: Twitter’ın Adı ve Logosu Değişiyor!

Elon Musk Açıkladı: Twitter’ın Adı ve Logosu Değişiyor!

Elon Musk, kendi resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yakında Twitter markasına veda edileceğini duyurdu. İşte detaylar…

0

Elon Musk tarafından geçtiğimiz sene satın alınan Twitter, değişim hareketlerine devam ediyor. Son dönemlerde platform üzerinde yaptığı değişiklikler ve kısıtlamalarla gündemden düşmeyen Twitter artık işi kimlik değiştirmeye götürüyor. Elon Musk yeni projesini kendi resmi Twitter hesabından paylaştı. Bu projeyle Twitter ismi ve logosu tarihe karışacak.

Son zamanlarda Twitter’a birçok rakip çıkmıştı. Bunlardan en önemlisi ise Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Threads uygulamasıydı. Uygulama 4 günde 100 milyon kullanıcıya ulaşarak bu alanda önemli bir başarıya imza atmıştı. Twitter’da bu hamleye karşılık platforma bazı yeni özellikler getireceğini açıklamıştı. En ilgi çeken özellikse içerik üreticilerine ödeme yapılmasıydı.

Ancak Twitter bu sefer bir özellik ile değil direkt kendisiyle ilgili değişime gideceğini duyurdu. Elon Musk kısa süre önce attığı tweetle çok yakında Twitter markasına veda edileceğini paylaştı. Ayrıca tweetinde “kuşlara da yavaş yavaş veda edeceğiz“ diyerek logo değişiminin de sinyalini verdi.

Yeni marka isminin “X“ olacağını belirten Elon Musk, logosunu da bu yeni isme göre tasarlanacağını açıkladı. Ayrıca Musk, yeni logosunu her birimizi eşsiz kılan kusurlarımızı somutlaştırmak sloganı ile duyurdu. Yani yakın zamanda hepimizin diline pelesenk olmuş Twitter ismi ve kuş logosunu hayatımızdan çıkarmamız gerekecek.  

Peki sizlerden bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir