Üretkenliğinizi Arttıracak 7 Yapay Zekâ Destekli Chrome Uzantıları
Trendlerdeki Yazı

Üretkenliğinizi Arttıracak ve Yaratıcılık Kazanmanızı Sağlayacak 7 Yapay Zekâ Destekli Chrome Uzantıları

Yapay zeka sadece ChatGPT ile kullanılabilir değil aslında günlük hayatta çok basit şekilde sizler için ulaşılabilir durumda. İşte sizlerin Google Chrome ile kullanabileceği en işlevsel ve yararlı yapay zeka destekli eklentileri derledik!

0

1Glasp

Bir Chrome uzantısı olan Glasp: Social Web Highlight & YouTube Summary; YouTube de vakit geçirmekten keyif alanlara göre mükemmel bir imkân sunuyor. Bu ücretsiz Chrome uzantısı sayesinde izlediğiniz bir YouTube videosunun özetini otomatik bir şekilde oluşturup video içeriğine dair çok kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bu sayede zamandan kazanıp üretkenliğinizi arttırabilir ve daha verimli öğrenmenize katkı sağlayabilir.

2Compose AI

Yapay zekâ destekli Chrome uzantısı olan Compose AI: AI-powered Writing Tool sayesinde yazma sürenizde ciddi kısaltmalar yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan bu uzantı yazı yazma konusunda işinizi kolaylaştırabilir. Bunun yanında kendi yazma stilinizi Compose AI uzantısına öğretebilir bir sonraki yazılarınızda faydalanarak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Yani adeta kişisel yazı asistanınız olarak rahatlıkla kullanabilir, üretkenliğinizi üst seviyelere çekebilirsiniz.

3Wiseone

Günlük hayatımızda birçok makale okuyoruz. Bu makaleler bazen işle ilgili olurken bazen de kişisel gelişim üzerine oluyor bu yüzden de saatlerce belki günlerce makaleler okumak zorunda kalıyoruz. İşte makale okurken işimizi kolaylaştıracak o Chrome uzantısı: Wiseone – ChatGPT for Reading & Browsing. Wiseone okuduğunuz makale ile ilgili özete ulaşabilmenizi sağlıyor. Buna ek olarak ise okuduğunuz makale ile ilgili sorular sorup o sorulara kolayca cevap alabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olan Wiseone Chrome mağazası üzerinden uzantılara eklenebiliyor.

4Voila

Voilà – AI ChatGPT Powered Assistant tamamen ücretsiz olarak Chrome üzerinden edinebileceğiniz bir yapay zeka uzantısıdır. Bu uzantı yazı yazma becerilerinizi güçlendirebilir, profesyonel e-postalar yazmanıza yardımcı olabilir, dil bilgisi konusunda hatalarınızı düzeltebilir ve tarayıcınızı güçlendirebilir. Aynı zamanda ChatGPT gibi sorularda sorup cevap alabileceğiniz bir uzantıdır. Bu sayede üretkenliğinizi rahatlıkla arttırabilirsiniz.

5Wordtune

Tamamen ücretsiz bir şekilde ekleyebileceğiniz Chrome uzantısı olan Wordtune- AI-powered Writing Companion: size daha özgün yazılar yazmanızı, yazma tonunu istediğiniz gibi ayarlamanızı ve daha yaratıcı uzun paragraflar yazmanızı sağlayacak bir uzantıdır. Bu sayede iş-okul yazılarınızda kaliteyi arttırabilme imkanına sahip olabilirsiniz.

6UseChatGPT.AI

UseChatGPT.AI: ChatGPT AI Copilot for the Web ücretsiz bir şekilde ekleyebileceğiniz bir Chrome uzantısıdır. Bu uzantı sayesinde ChatGPT AI uygulamasını istediğiniz web sitelerinde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

7Perplexity

Günümüz koşullarında bilgiye ulaşımın ciddi oranda arttığını görüyoruz ancak bununla beraber yanlış veya çarpıtılmış bilgilere de sıkça rastlıyoruz. İşte tamamen ücretsiz olan Perplexity- Ask AI sayesinde artık bilgiye ulaşımda kolayca hareket edebilir en önemlisi de o bilginin kaynağına rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir
Winrar Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir