Spotify’dan Yeni Abonelik Seçeneği Geliyor: HiFi Desteği ile Sunulacak

Spotify’dan Yeni Abonelik Seçeneği Geliyor: HiFi Desteği ile Sunulacak

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Spotify’dan Yeni Abonelik Seçeneği Geliyor: HiFi Desteği ile Sunulacak

Spotify, bu abonelik seçeneğiyle kullanıcılarına daha yüksek kalitede eşsiz bir müzik kalitesi sunmak için kayıpsız ses formatına uygun HiFi özelliğini erişime açacağını duyurdu. Bu özelliği ise yeni abonelik olarak gelecek Supremium ile kullanıcılarına ulaştırmayı hedefliyor. İngilizce ’de High Fidelity yani doğala en yakın ses verme anlamına gelen bu özellik ile Spotify, ses kaybını en aza indirerek kullanıcılara kaliteli müzik sunmaya hazırlanıyor.

Spotify, bu özelliği Şubat 2021’de kullanıma sunacağını açıklamasına rağmen bu konuda bir gelişme yaşanmamıştı. Fakat geçen günlerde yayınlanan Bloomberg Haziran 2023 raporuna göre Spotify’ın HiFi özelliğini içerecek yeni bir abonelik tasarladığı öne sürüldü. Spotify HiFi’nin ne zaman geleceği hakkında kesin bir bilgi olmamakla beraber bu özelliğin 2023 yılının sonlarında gelebileceği iddia ediliyor.

HiFi ile mükemmel bir ses kalitesi getirecek bu yeni abonelik Supremium, kullanıcıların sesli kitaplara da erişimine izin vereceği düşünülüyor. Fiyat konusunda ise hala herhangi bir duyuru veya açıklama olmasa dahi Supremium aboneliğinin 29.99 TL’den sunulan premium aboneliğinden daha pahalı olacağı bekleniliyor.  

Spotify’dan Yeni Abonelik Seçeneği Geliyor: HiFi Desteği ile Sunulacak YAPILAN YORUMLAR