Google’dan Spam E-Postaları Engelleyecek Yapay Zekâ Hamlesi Geliyor!

Google’dan Spam E-Postaları Engelleyecek Yapay Zekâ Hamlesi Geliyor!

Gmail, gereksiz e-postaları tespit edip güvenliği arttıracak yapay zekâ destekli yeni bir önlem almaya hazırlanıyor. İşte habere dair ayrıntılar…

0

Günümüzde neredeyse herkesin aktif olarak kullandığı ya da en azından bir hesaba sahip olduğu Google hizmeti Gmail, kullanıcılarının hesap güvenliğini sağlayacak yeni bir karara imza atıyor. Bu güvenlik önlemleri ile spam e-postaları kolayca tespit edebilecek. Google bu güvenlik önlemini ise hata olmaması adına bir yapay zekâ sistemiyle kullanacak. İşte Google’ın gereksiz e-posta önleyici yapay zekâ sistemi: RETVec!

İşte karşınızda Google’ın yeni güvenlik özelliği: RETVec!

Google Unveils RETVec - Gmail's New Defense Against Spam and Malicious Emails

Modernleşen dünya ile beraber teknoloji daha çok hayatımızda yer almaya başladı. Artık dijital bir dünyada yaşayan bizler için hayati öneme sahip teknoloji hizmetlerinden Gmail, yeni bir özelliği bizlere sunmaya hazırlanıyor. Uygulamadaki güvenlik önlemlerini arttıracak bu özellikle spam e-postaları kolaylıkla tespit edilebilecek.

Metin manipülasyonlarına karşı etkili olacak bu yeni özellik yapay zekâ desteğine sahip olacak. Yapay zekâ sistemiyse spam e-postaların tespitinde hata oranını en aza indirecek. Bu sayede Gmail kullanıcıları güvenilir bir şekilde hesaplarını gereksiz e-postalara karşı koruyabilecek.

Gmail'in yapay zeka tabanlı bir spam filtresi var - Root-Nation.com

Konuyla ilgili değerlendirme de yapan Google, yaptığı açıklamada “RETVec; ekleme, silme, yazım hataları, homoglifler, LEET ikamesi ve daha fazlası dahil olmak üzere karakter düzeyinde manipülasyonlara karşı dirençli bir şekilde eğitildi. RETVec modeli, tüm UTF-8 karakterlerini ve sözcüklerini verimli bir şekilde kodlayabilen yeni bir karakter kodlayıcısının üzerinde eğitildi. Böylece bir arama tablosuna veya sabit kelime haznesi boyutuna gerek kalmadan 100’den fazla dilde kullanıma hazır olarak çalışıyor” ifadelerini kullandı.

Bu teknolojinin bir benzeri ise resimleri tanımlamak için zaten kullanılıyordu. Ancak bu özellikle beraber optik karakter tanıma özelliği de gelmiş olacak. Üzerinde çalışılan RETVec özelliğinin çıkış tarihine dair bir bilgi ise henüz Google tarafından paylaşılmadı. Fakat yakın zamanda önce teste tabii tutulup daha sonra da kullanıcıların erişimine sunulması bekleniliyor.

Peki sizler Google’ın Gmail hizmetinin güvenliğini arttırmak için yapmaya hazırlandığı RETVec özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir