Zeekr 007, Guangzhou Otomobil Fuarı Öncesinde Tanıtıldı

Zeekr 007, Guangzhou Otomobil Fuarı Öncesinde Tanıtıldı

0

Geely tarafından üretilen Zeekr 007 elektrikli orta boy sedan modeli, resmi tanıtım öncesinde Guangzhou Otomobil Fuarı‘nda Çinli medya kuruluşları ve blog yazarlarına sunuldu. Kimi kişiler, Zeekr‘ın tanıtımı önceden yaparak sürprizi bozduğunu söyleyebilir. Diğer taraftan, bu modeli detaylı bir şekilde inceleme fırsatı elde etmiş olduk. Zeekr 007, parlak gri renkte görücüye çıktı ve tasarım açısından daha önce açıklanan resmi görüntülerle uyumlu bir şekilde karşımıza çıkıyor.

Zeekr 007‘nin öne çıkan özelliği farları olduğu söylenebilir zira farların üst kısmında “ZEEKR STARGATE” adı verilen etkileşimli bir ışık bulunmaktadır. Araç sahibi olacak kişiler, bu ışık üzerine özelleştirilebilir görüntü veya metin projekte edebiliyorlar. Benzer tasarım öğeleri, Exlantix ET (Sterra ET), HiPhi X ve Aito M9 gibi modeller arasında da popüler hale gelmişti. Alt kısımda entegre gündüz sürüş farları ve uzun farlar bulunduğu gözlemleniyor.

Zeekr 007‘nin ön tamponunda, bal peteği desenli bir hava girişi bulunmaktadır. Eğimli bir motor kaputu çizgisi, aerodinamik katsayıyı azaltmış gözüküyor. Üst kısmda ise, Zeekr 007‘nin bir LiDAR isimli özel bir sensörü bulunmaktadır. Yandan bakıldığında, Zeekr 007‘nin çerçevesiz kapıları olduğunu görebiliriz. Ayrıca, kapı kolları da bulunmuyor. Bunun yerine, kapılar B ve C sütunlarındaki düğmelerle açılabilir.

En yeni Zeekr modeli, 255/40 Michelin Pilot Sport EV lastiklerle donatılmış R20 tekerlekler üzerinde hareket ediyor. Arka tarafta, Zeekr 007 tek bir arka stop lambası LED şeridi ve parlak plastikten yapılmış bir arka tampona sahiptir. Arka stop ünitesinin altındaki eleman da benzersiz bir desene sahiptir. Zeekr 007‘nin arka kısmında “ZEEKR” yazısıyla aydınlatılmış bir bölüm bulunmaktadır. Bu sedanın arka camı yoktur. Bunun yerine, bagaja kadar uzanan büyük bir sunroof bulunmaktadır.

Zeekr 007 15 Dakika Şarj ile 610 Kilometrelik Bir Menzil

Zeekr 007‘nin boyutları 4865/1900/1450 mm olup, 2928 mm dingil mesafesine sahiptir. PMA2+ platformu üzerine inşa edilen bu model, SEA mimarisinden türetilmiştir (Zeekr 001, Zeekr 009, Zeekr X, Smart #1, Smart #3, Lotus Eletre, Polestar 4, Volvo EX30 gibi modelleri destekler). Daha önceki bilgilere göre, Zeekr 007, 204 beygir gücündeki bir e-motor ve 350 Nm tork ile güçlendirilmektedir. 100 km/s hıza 6.5 saniyede ulaşabilmektedir. Daha sonra, 4 tekerlekten çekişli versiyon piyasaya sürüleceği konuşulmakta.

Zeekr 007 İç Mekan Tasarımı

Zeekr 007‘nin iç mekanı da tanıtıldı. İki kollu oval şekilli direksiyon simidi, Zeekr 007‘nin vites selektörü direksiyon kolonunda yer almaktadır. Direksiyonun arkasında, bir LCD gösterge paneli ve bir HUD bulunmaktadır. Zeekr 007‘nin merkezi konsolu büyük bir yüzen ekran içermektedir. Bu ekranın yolcu tarafına doğru hareket edebileceği görünmektedir.

Zeekr 007‘nin merkezi tünelinde gizli bir bölme ve iki kablosuz şarj pedi bulunmaktadır. Bu sedanın kapıları düğmelerle açılabilir. Zeekr 007‘nin ön koltukları bağımsız başlıklarla rahat bir desene sahiptir. Sürücü tarafından monte edilmiş bir gözlük kılıfı görülebilir.

Zeekr 007 Fiyatı Ne Kadar Olacak?

Zeekr 007‘nin ikinci sırasında üçüncü başlık ve bir kol dayama bulunmaktadır. Yolcular, iki USB portu ve iki hava vantilasyonuna sahiptir. Kapıları düğmelere basarak açabilirler. Sonuç olarak, Zeekr 007 oldukça umut vadeden bir model olarak gözükmektedir. Fiyat aralığının 27,615 – 34,520 USD civarında olması beklenmektedir. Çinli alıcılar arasında sedan talebi hala yüksek olduğundan, Zeekr 007 markanın yerel pazardaki en çok satanı olabilir.

Yerli ve milli elektrikli aracımız TOGG ile yarışabilir mi sizce? Siz nasıl buldunuz?

Yazı Kaynakları
Kaynak
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir