YouTube Resmen Duyurdu: Reklam Engelleyici Kullananlara Kötü Haber!

YouTube Resmen Duyurdu: Reklam Engelleyici Kullananlara Kötü Haber!

Youtube, premium hizmetine olan bağlılığı arttırmak için yeni bir hamle yapmaya hazırlanıyor. Reklam engelleyiciler artık YouTube için kullanılamayacak. İşte ayrıntılar…

0
YouTube Kim Tarafından, Ne Zaman, Hangi Amaçla Kuruldu? - Webtekno

YouTube, milyonlarca kullanıcıya ulaşabilen günümüzün en popüler sosyal medya uygulamalarından biridir. Bir video paylaşım platformu olan YouTube, reklam engelleyicilere karşı somut adımlar atmaya hazırlanıyor. Buna göre premium hizmetine olan ilgiyi arttırmayı amaçlayan Youtube, tartışma yaratacak yeni bir açıklama yaptı.

The Verge’e konuşan Google sözcüsü Oluwa Falodun, reklam engelleyici kullananların videoları izlemesinin önüne geçeceğini açıkladı. Açıklamaya göre reklam engelleyicilerin aktif tutulması halinde kullanıcıların en fazla 3 video izleyebileceği belirtildi.  

Bu yeni önlemlerden sonra kullanıcılar ya reklam engelleyiciyi devre dışı bırakmaları ya da YouTube Premium’a geçmeleri gerektiğine dair bir uyarı mesajı alacaklar. Kullanıcıların bu engellemeyi kaldırmak için ise reklam engelleyiciyi uzantıdan kaldırmaları gerekecek.  

YouTube reklamlarından sıkılanlar için bir umut olan reklam engelleyiciler bu önlem ile YouTube’da kullanışsız hale gelmiş olacak. Bu da kullanıcıları YouTube Premium hizmetini almaya itecek. Ancak bu özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar için geçerli olacağına dair bir bilgi paylaşılmadı. Yani bir süre daha reklam engelleyiciler YouTube’da kullanılabilecek.

 YouTube Premium Ücretleri Ne Kadar?

YouTube Premium, YouTube video platformu tarafından sunulan bir abonelik iş modeli hizmetidir. Premium hizmeti sayesinde videoları reklamsız izleme, premium YouTube Originals programını kullanabilme, mobil cihazlarda video indirebilme ve arka planda video oynatma imkanına sahip olabilirsiniz. Peki YouTube Premium Ücretleri Ne Kadar?

YouTube Abonelik ModelleriFiyat
Bireysel Abonelik29,99 TL
Aile (5 kişilik) Abonelik59,99 TL
Öğrenci Abonelik19,49 TL
Bireysel Bir Yıllık Abonelik299,99 TL
Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir