WordPad Rafa Kaldırılıyor

WordPad Rafa Kaldırılıyor

0

Microsoft işletim sistemi olan Windows neredeyse her hafta birçok uygulamasını güncelliyor. Yakın zamanda güncellenen uygulamalarından bir tanesi olan Not Defteri ile birlikte kullanıcılar uzun zamandan beri güncelleme almayan WordPad’i merak ediyordu. Microsoft’tan uzun süreden beri güncelleme almayan WordPad ile ilgili resmi açıklama geldi.

Bilgisayar kullanıcılarının hayatına Windows 95 ile giren uygulamalardan olan gerçi o zamanki adı ile programlardan olan WordPad, ofis uygulamaları içerisinde kayıt tutma, sunum için yazılan taslakların saklanması ve Microsoft Word’ü açmaktan imtina edenler için çok daha basit bir arayüze sahip fakat bir o kadar da profesyonel bir editör olarak kullanılıyordu. Ancak bu kadar özelliğinin olması ve tercih edilebilirliğine rağmen Microsoft tarafından yapılan açıklama kapsamında Windows’un gelecekteki sürümlerinde WordPad’e yer verilmeyeceği açıklandı.

Cuma günü Microsoft tarafından paylaşılan bir destek notunda şu ifadelere yer verildiği görüldü: “WordPad artık güncellenmeyecek ve bir sonraki Windows sürümünde kaldırılacak.” Ayrıca, .doc ve .rtf gibi zengin metinli belgeler için Microsoft Word’ün kullanılması önerildiği görülürken, .txt belgeleri için ise Windows Not Defteri’nin kullanılması tavsiye ediliyor.

Bize sorarsanız WordPad hala gönlümüzün editörü:( Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir