WhatsApp’ın Desteğini Çekeceği Telefon Modelleri Belli Oldu!

WhatsApp’ın Desteğini Çekeceği Telefon Modelleri Belli Oldu!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • WhatsApp’ın Desteğini Çekeceği Telefon Modelleri Belli Oldu!

Neredeyse tüm dünyanın kullandığı popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yarından itibaren bazı telefon modellerinde desteğini keseceğini açıkladı. WhatsApp desteği kesilecek telefon modelleri arasında Samsung, Sony ve HTC gibi markalara ait cihazlar da yer aldı. İşte WhatsApp kullanamayacak o telefon modelleri…

WhatsApp, Android 5.0 ve Alt Sürümlerine Desteği Kesiyor!

WhatsApp, iOS 10 ve iOS 11 için desteği kesiyor - Webrazzi

Meta’nın popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’tan kullanıcılarına kötü haber geldi. Şirket, bazı telefon modellerinde artık destek vermeyeceğini açıkladı. Bu açıklamaya göre yarın (24 Ekim) itibarıyla Android 5.0 ve altındaki sürümlere sahip telefon modellerinde WhatsApp kullanılamayacak. Peki hangi telefon modelleri WhatsApp desteği alamayacak?

İşte WhatsApp’ın desteğini çekeceği telefon modelleri;

  • Samsung Galaxy Note 4 
  • Samsung Galaxy S5
  • Google Nexus 7
  • Sony Xperia Z
  • LG Optimus G Pro 
  • HTC One

Son dönemlerde uygulamasına getirdiği birçok yeni özellikle dikkat çeken WhatsApp bu özelliklerin daha üst sürümlerde faydalı olabileceğini düşündüğü için bu desteği kestiği düşünülüyor. Özellikle son dönemde çok konuşulan çoklu hesap kullanımı başta olmak üzere WhatsApp Web’e telefonla giriş ve mesaj sabitleme gibi özelliklerin gelmesiyle daha işlevsel bir uygulama olacağı belirtiliyor.

WhatsApp, Android kullanıcılarını uyardı! Son bir hafta... - Yeşil Robot

Tüm bunlara rağmen yukarıdaki telefon modellerine sahip kullanıcıların Whatsapp’ı kullanamayacak olması o kullanıcıları rakip uygulamalara itebilir. Ancak bu durumda WhatsApp’ın yakın zamanda başka telefon modellerine de desteğini kesip kesmeyeceği belirli bir etken olacak.

Sizler yukarıda yer alan telefon modellerinden birisini kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız WhatsApp’ın bu kararı ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

WhatsApp’ın Desteğini Çekeceği Telefon Modelleri Belli Oldu! YAPILAN YORUMLAR