Twitter’a yeni özellik geliyor: Artık sesli ve görüntülü konuşulabilecek.

Twitter’a yeni özellik geliyor: Artık sesli ve görüntülü konuşulabilecek.

Son dönemlerin popüler sosyal medya uygulaması Twitter, yeni bir özellik getirmeye hazırlanıyor. Yeni gelecek bu özellik ile kullanıcılar WhatsApp ve Instagram gibi sesli ve görüntülü konuşma yapabilecek. İşte habere ait detaylar…

0
Sosyal Medya Düzenlemesi Kapsamında Temsilci Atayacağını Açıklayan Twitter, Türkiye'de Resmen Şirket Kurdu - Tekno Safari

Son günlerde gönderi izleme kısıtlaması ile iyice gündeme oturan Twitter, büyük tepki toplamıştı. Ayrıca Meta’nın yeni uygulaması Threads ile de kullanıcı kaybedebileceği düşünülüyordu. Twitter ise yeniden kullanıcıların ilgisini çekmek için bir yenilik getireceğini açıkladı. Özellikle Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra geliştirilen ve özelleştirilen Twitter, sesli ve görüntülü arama özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu.

Twitter tasarımcısı Andrea Conway, kendi Twitter hesabından yeni özelliğe dair bir ekran fotoğrafı paylaştı. Paylaşılan bu fotoğrafa göre Twitter DM (direkt mesaj) bölümündeki kişilerle olan sohbet sayfasına tıpkı WhatsApp ve Instagram’da olduğu gibi telefon simgesi eklenecek.

Telefon simgesine basıldıktan sonra ise görüntülü veya sesli olmak üzere iki seçenek kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu sayede Twitter ile WhatsApp karışımı bir uygulama olarak kullanabileceksiniz. Aynı zamanda Twitter, görüntülü konuşma kısmında da kaliteli bir görüşme fırsatı sunacak.

Twitter’a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Twitter resmi olarak sesli ve görüntülü arama özelliğine dair bir açıklama yapmadı. Ayrıca bu özelliğin bütün kullanıcılara mı yoksa sadece Twitter Blue abonelerine mi geleceğini şu an için bilemiyoruz.

Diğer bir taraftan Instagram’ın Threads uygulaması ile Twitter’a alternatif olmasından sonra Twitter’ın da yolda olan bu yeni özellikle Instagram’a alternatif olma arayışında olabileceği düşünülüyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir