Twitter’a yeni özellik geliyor: Artık sesli ve görüntülü konuşulabilecek.

Twitter’a yeni özellik geliyor: Artık sesli ve görüntülü konuşulabilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Twitter’a yeni özellik geliyor: Artık sesli ve görüntülü konuşulabilecek.
Sosyal Medya Düzenlemesi Kapsamında Temsilci Atayacağını Açıklayan Twitter,  Türkiye'de Resmen Şirket Kurdu - Tekno Safari

Son günlerde gönderi izleme kısıtlaması ile iyice gündeme oturan Twitter, büyük tepki toplamıştı. Ayrıca Meta’nın yeni uygulaması Threads ile de kullanıcı kaybedebileceği düşünülüyordu. Twitter ise yeniden kullanıcıların ilgisini çekmek için bir yenilik getireceğini açıkladı. Özellikle Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra geliştirilen ve özelleştirilen Twitter, sesli ve görüntülü arama özelliği üzerinde çalıştığını duyurdu.

Twitter tasarımcısı Andrea Conway, kendi Twitter hesabından yeni özelliğe dair bir ekran fotoğrafı paylaştı. Paylaşılan bu fotoğrafa göre Twitter DM (direkt mesaj) bölümündeki kişilerle olan sohbet sayfasına tıpkı WhatsApp ve Instagram’da olduğu gibi telefon simgesi eklenecek.

Telefon simgesine basıldıktan sonra ise görüntülü veya sesli olmak üzere iki seçenek kullanıcıların karşısına çıkacak. Bu sayede Twitter ile WhatsApp karışımı bir uygulama olarak kullanabileceksiniz. Aynı zamanda Twitter, görüntülü konuşma kısmında da kaliteli bir görüşme fırsatı sunacak.

Twitter’a Sesli ve Görüntülü Arama Özelliği Ne Zaman Gelecek?

Twitter resmi olarak sesli ve görüntülü arama özelliğine dair bir açıklama yapmadı. Ayrıca bu özelliğin bütün kullanıcılara mı yoksa sadece Twitter Blue abonelerine mi geleceğini şu an için bilemiyoruz.

Diğer bir taraftan Instagram’ın Threads uygulaması ile Twitter’a alternatif olmasından sonra Twitter’ın da yolda olan bu yeni özellikle Instagram’a alternatif olma arayışında olabileceği düşünülüyor.

Twitter’a yeni özellik geliyor: Artık sesli ve görüntülü konuşulabilecek. YAPILAN YORUMLAR