Twitter Mesajlaşmaya Sınır Getiriyor

Twitter Mesajlaşmaya Sınır Getiriyor

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Elon Musk sonrası birçok değişiğime giden Twitter, Twitter Blue aboneliğine olan ilgiyi arttırmak için Twitter kullanıcılarına Twitter’ı sildirecek bir gelişme duyurdu. Bu gelişme ile birlikte Twitter Blue aboneliği olmayan kullanıcılar günlük mesaj limitine takılacak ve limiti dolduran kullanıcılar o gün boyunca kimseye mesaj atamayacak.

Elon Musk tarafından satın alınan sosyal medya platformu Twitter, kullanıcılardan mavi tik kullanabilmeleri için bir ücret getirmişti. Aylık 150 TL olan bu ücret yüzünden birçok Twitter kullanıcısının tepkisinin çeken Elon Musk, Twitter Blue aboneliğini daha fazla kullanıcıya ulaştırmak için Twitter doğrudan mesaj özelliğine kısıtlama getireceğini duyurdu.

Şu an test aşamasında olan bu gelişme ile Twitter Blue aboneliğine sahip olmayan kullanıcılar artık gün boyunca sadece 500 mesaj atabilecek ve onları takip etmeyen kullanıcılara mesaj gönderemeyecek.

Elon Musk, bu yeni gelişmenin gerçek ve sahte hesapları birbirinden ayırt etmek ve Twitter da spamla mücadele için en doğru yöntem olabileceğini düşünüyor. İlerleyen zamanlarda bu konu da haklı olup olmadığı ortaya çıksa dahi bu gelişmenin olması Twitter kullanıcıları tarafından kötü bir tepki almasına sebep olabilir.

Twitter Mesajlaşmaya Sınır Getiriyor YAPILAN YORUMLAR