Twitter, Kullanıcılarına Ödeme Yapmaya Başladı!

Twitter, Kullanıcılarına Ödeme Yapmaya Başladı!

Twitter’ın içerik oluşturucuları için ödeme yapılacağı açıklanmıştı. Dün itibarıyla Twitter, bazı kullanıcılarına ödeme yapmaya başladı. İşte detaylar…

0
Twitter, yüksek profilli hesaplar için mavi tik'i ücretsiz geri yükledi - Son Dakika Haberleri

Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra Twitter, uygulama üzerinde birçok geliştirme yapmıştı. Bunların yanında bazı yeni özelliklerle de uygulamaya olan ilgiyi arttırmaya çalışılmıştı. Bu bağlamda Twitter yakın zamanda Twitter içerik oluşturucularına ödeme yapacağını duyurmuştu. İşte o ödemeler dün itibarıyla bazı kullanıcılar üzerinde başladı.

Twitter son dönemlerde gönderi kısıtlama özelliği ile gündeme oturmuştu. Ayrıca yakın zamanda Threads başta olmak üzere Twitter’a rakip olarak çıkan birçok uygulama kullanıcıya sunuldu. Bu yüzden hem Twitter’ın yaptığı başarısız hamleler hem de güçlü rakiplerinin oluşması ile kullanıcı sayısında bir azalma meydana gelmesi bekleniyordu. Ancak Elon Musk, yeniden ilgiyi uygulamaya çekmek için içerik oluşturucularına reklam geliri paylaşımı programını kullanıcılara sunuyor.  

Twitter's Secret Blacklists': Elon Musk reveals confidential information in Twitter Files Part 2 - BusinessToday

Twitter’ın içerik oluşturucular için reklam geliri paylaşım programı birçok kullanıcı tarafından ilgiyle karşılandı. Twitter, yaptığı bir açıklamada Twitter üzerinden kullanıcıların hayatlarını kazanmaları için çabaladıklarını dile getirdi.

Özellikle dün Twitter kullanıcısı 25 bin dolara yakın para kazandığını attığı bir tweetle duyurdu. Bu tweet birçok Twitter kullanıcısında yoğun ilgiye sebep oldu. Ancak bu yeni programın bir üyesi olabilmek için Blue aboneliğine sahip olmanız gerek.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir