Türkiye’nin 7. Unicorn’u Papara Oldu

Türkiye’nin 7. Unicorn’u Papara Oldu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Papara LinkedIn'de: Papara Kampüs | 22 yorum

Unicorn şirket nedir? Unicorn girişimler demek, şirket değerinin 1 milyon dolar ya da daha fazla olması anlamına geliyor. Özetle değeri 1 milyar dolardan fazla olan şirketlere Unicorn şirket deniyor. Bu rakam 10 milyar dolar olduğunda decacorn, 100 milyar dolar olduğunda ise hektocorn da denilebiliyor.

Daha önce Türkiye’de Unicorn olan Trendyol, Hepsiburada, Getir, Peak Games gibi şirketlerden sonra Papara da bu listeye katılarak 7. Unicorn şirketi oldu. Son dönemlerde yurt dışı piyasasına açılan ve hedeflerini büyüten Şirket, İspanya’da yaptığı son yatırımlar sayesinde bu listede yerini aldı. İspanyol şirket Rebellion’u satın alan Papara, uluslararası finansal hizmet için önemli bir adım atmıştı.        

Papara'ya neden giriş yapılamıyor? Uygulaması çöktü mü? Papara'dan açıklama  - Son Dakika Ekonomi Haberleri | Ntv Para

Bu başarı hakkında konuşan Papara kurucusu Ahmed Karslı Papara, herkes için finansal kapsayıcılık ilkesi üzerine kuruldu ve bu anlaşma, bunun daha da fazla insan için gerçek olmasını sağlamamıza izin verecek. 2023, iddialı uluslararası büyüme stratejimizi uygulamaya başladığımız yıl ve Rebellion’ın küresel erişimimizi genişletmek için mükemmel bir temel olduğuna eminiz.

İşletme ve ekip, başta rakipsiz yerel pazar bilgisi, sınıfının en iyisi ürünleri ve en önemlisi, hedefleri bizimkilerle uyumlu hale getirmesi gibi çeşitli nedenlerle bizim için öne çıktı. Yetenekli ekipleriyle çalışmayı ve Rebellion’un yerel pazar başarısını geliştirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. “Açıklamalarında bulundu.

Ayrıca tüm bu olanlara ek olarak Papara’nın 2023 yılı bitmeden Avrupa’dan bir şirketi daha satın alacağı belirtiliyor. Papara CEO’su Emre Kenci, Uludağ Ekonomi Zirvesinde bu konuya dair açıklamalarda bulunmuştu. Emre Kenci, 2023 yılında 2 şirketi satın alacağını duyururken bu hamlelerle küresel pazarda önemli bir yer edinme hedefleri olduğunu dile getirmişti.

Türkiye’nin 7. Unicorn’u Papara Oldu YAPILAN YORUMLAR