Threads 4 Günde 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Threads 4 Günde 100 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

Meta’nın yeni uygulaması olan Threads, birkaç gün önce Twitter’a rakip olarak çıkmıştı. İlginin çok yüksek olduğu uygulamanın güncel kullanıcı sayısı belli oldu. Threads an itibarıyla 100 milyon üzerinde kullanıcıya sahip. İşte detaylar…

0
Threads, 4 günde 100 milyon kullanıcı sayısına ulaştı - Pembe Teknoloji

Son dönemlerde Twitter Elon Musk’ın uygulama üzerinde verdiği bazı kararlar ile birçok Twitter kullanıcısı tarafından tepki toplamıştı. Bunun üzerine Twitter’a alternatif birçok uygulamaya geçiş yapıldı. Bunlardan en yenisi ise Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu Meta Şirketi’nin yeni uygulaması olan Threads. Threads 6 Temmuz tarihinde App Store üzerinden kullanıcıya sunulmuştu.

Uygulamanın yayınlanmasıyla beraber birkaç saat içerisinde 1 milyon kullanıcıya erişen Threads, kullanıcı akımına uğramıştı. Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg’de bu konu ile ilgili olarak Threads uygulamasının ilk iki günde 70 milyon kullanıcıya eriştiğini duyurdu. Bu sayının kendi beklentisinin de üzerinde olduğunu vurgulayan Zuckerberg, hedeflerinin de bu doğrultuda arttığını belirtti.

Bugün ise Quiver Quantitative isimli pazar analiz platformunun paylaştığı raporla Threads uygulamasının 10 Temmuz itibarıyla kullanıcı sayısını bildirdi. Raporda Threads uygulamasının 4 gün içerisinde 100 milyonun üzerinde kullanıcıya sahip olduğu belirtildi. Bu da bizlere verilerin yüksek bir ivmeye sahip olduğunu gösterirken bu kullanıcı sayısının nerede ve ne zaman pik yapacağı konusunda merak uyandırdı.

Twitter rakibi Threads 100 milyon kullanıcıya yakında ulaşacak

Threads’in bu sayılara özellikle Instagram ile entegre edilmesi sayesinde ulaşıldığı düşünülüyor. Çünkü kullanıcılar sadece Instagram hesaplarını kullanarak rahatça giriş yapabiliyor. Bu da Threads’in Instagram kullanan birçok kişiyi platformuna çektiğini gösteriyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir