Tesla Model Y Batarya Değişimi: Detaylar ve İddialar

Tesla Model Y Batarya Değişimi: Detaylar ve İddialar

0

Tanınmış YouTuber Engin Özören, son videosunda Türkiye’deki Tesla Model Y’nin batarya değişim ücretleriyle ilgili iddiaları paylaştı. Öne çıkan bilgilere göre, Model Y’nin Türkiye’deki batarya değişim maliyeti, KDV dahil 390 bin TL olarak belirlenmiş, bunun yanında işçilikle birlikte toplam maliyetin 490 bin TL’ye çıkabileceği söyleniyor.

Tesla, Nisan ayında Model Y ile resmi olarak Türkiye pazarına giriş yaptı ve kısa sürede büyük bir satış başarısı elde etti. Engin Özören’in iddiasına göre, Türkiye’deki Model Y sahiplerine verilen batarya değişim fiyatı, oldukça dikkat çekici bir rakam olan 390 bin TL’yi içeriyor. Ayrıca, bu miktarın işçilik maliyetiyle birlikte 490 bin TL’ye kadar çıkabildiği belirtiliyor.

Bu bilgilerin resmi olmadığını ve sadece Engin Özören’in videodaki iddialara dayandığını belirtmek isteriz zira şu an bunu deneyimleyen biri yok. Tesla’nın Türkiye’deki modelleri 2 milyon 252 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılırken, iddia edilen batarya değişim ücretinin aracın fiyatının %21’ini oluşturduğu dikkat çekiyor.

Engin Özören’in açıklamalarına göre, Tesla sahipleri genellikle 650 bin kilometreye kadar batarya değişimine ihtiyaç duymuyorlar. Ayrıca, garanti süresince Tesla’nın batarya değişimini ücretsiz sağladığı ve garanti kapsamındaki araçlarda normal kullanımdan kaynaklanan problemlerde ücretsiz onarım ve değişim sunulduğu belirtiliyor.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir