Shazam IOS kullanıcılarını mutlu edecek yeni güncelleme getirdi

Shazam IOS kullanıcılarını mutlu edecek yeni güncelleme getirdi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Shazam IOS kullanıcılarını mutlu edecek yeni güncelleme getirdi
Shazam, 16 yıl ve 1 milyar indirilmeden sonra artık kârlı bir şirket -  Webrazzi

Apple’ın müzik tanıma uygulaması Shazam, herhangi bir yerde çalan şarkıyı saniyeler içinde dinlenilen müziğin ne olduğunu öğrenebileceğiniz bir mobil uygulamadır. Ayrıca bu uygulama birçok kez başımıza gelen şarkıyı bir yerden hatırlama ama şarkı ismini veya sanatçıyı çıkaramadığımız anlarda tek tuşla bu sorunun çözülmesine yarayan hem Apple hem de Android cihazlarda bulunan kullanışlı bir uygulamadır.

Ancak kullanıcılar her ne kadar bu uygulamayı sevseler de en çok şikâyet ettikleri konu sosyal medya videolarını tanımlayamamasıydı. İşte Shazam yeni bir güncelleme ile bu şikâyeti ortadan kaldırmayı planlıyor.

Shazam Android uygulaması işlevsellik kazanıyor - ShiftDelete.Net

Shazam yeni gelecek özellik ile artık YouTube, Instagram ve TikTok’da bulunan videoları da tanımlayabilecek. Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar bu sosyal medya uygulamalarında gezinirken karşılaştıkları şarkıların isimlerini ve sanatçıların isimlerini rahatlıkla bulabilecek. Ancak bu özelliğin Android’e gelip gelmeyeceğine dair bir açıklama yapılmadı. Yani bu özelliğe yalnızca IOS kullanıcıları erişebilecek.

Shazam’ın Yeni Özelliği Nasıl Kullanılır?

Bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar sosyal medya platformunda çalan şarkıyı bulabilmek için önce Shazam’ı App Store da güncellemeleri daha sonra Shazam uygulamasını açıp mavi butona tıklamaları en son da uygulamaya geri dönmeleri gerekiyor. Bu sayede şarkıları hızlıca bulup Shazam çalma listesine ekleyebilirsiniz.

Shazam - Müzik Keşfi, Listeler ve Şarkı Sözleri

Amerikalı teknoloji devi Apple, Shazam’ı satın aldıktan sonra ciddi yatırımlarla büyük oranda geliştirmeyi başarmıştı. Daha önceki güncelleme ile de Apple telefonlarda kontrol merkezi kısmında kullanılabilir hale getirilen uygulama IOS kullanıcılarından büyük ilgi görmüştü. Kullanıcılar bu sayede Shazam’ı da tuş bölümüne ekleyebiliyordu.

Shazam IOS kullanıcılarını mutlu edecek yeni güncelleme getirdi YAPILAN YORUMLAR