Powerpoint’in Babası Dennis Austin Vefat Etti

Powerpoint’in Babası Dennis Austin Vefat Etti

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Powerpoint’in Babası Dennis Austin Vefat Etti
Powerpoint'in Babası Dennis Austin Vefat Etti

Dünyanın en yaygın kullanılan sunum hazırlama programı PowerPoint‘in yazılım geliştiricisi olan ve PowerPoint‘in önemli yaratıcılarından biri olarak tanınan Dennis Austin, 76 yaşında hayatını kaybetti. Yazılımcının vefat haberini oğlu duyurdu.

Microsoft’a ait dünyanın en çok kullanılan ve herkes tarafından bilinen yazılı olan Powerpoint’in oluşmasında çok büyük katkıları olduğu belirtilen Dennis Austin‘in vefat haberi birçok yazılımcıyı üzmüş durumda.

PowerPoint’in Yapı Taşlarını Döşeyen Yazılımcı: Dennis Austin

PowerPoint’in müdür olarak tanımlayabileceğimiz Dennis Austin’in hikayesi de aslında zorluklarla dolu. Sadece Microsoft sonrasında yaşadıkları değil aynı zamanda eski ismi ile Presenter isimli şimdiki PowerPoint yazılımını geliştirirken de birçok sorunla boğuşan Dennis Austin, ilk kurdukları şirketi Microsoft’un alması ile birlikte PowerPoint’in patronu konumuna geliyor.

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü (MIT) ve Santa Barbara Üniversitesi’nde mühendislik eğitimi aldığı bilinen Dennis Austin, fikirleri sayesinde PowerPoint’in bugünkü halini aldığı belirtiliyor.

Dennis Austin Neden Vefat Etti?

Bir süredir akciğer kanseri hastalığı olduğu bilinen Dennis Austin 76 yaşında hayatını kaybetti.

Powerpoint’in Babası Dennis Austin Vefat Etti YAPILAN YORUMLAR