OpenAI’da Yönetim Değişikliği: Sam Altman Görevden Alındı!

OpenAI’da Yönetim Değişikliği: Sam Altman Görevden Alındı!

0

Cuma günü, OpenAI şirketinde şaşırtıcı bir yönetim değişikliği yaşandı. Şirketin kurucusu ve CEO’su Sam Altman, yönetim kurulu tarafından görevden alındı ve derhal istifa etme kararı aldı. Mira Murati, CTO pozisyonundan geçici CEO olarak atanırken, Altman’ın görevden alınma sebebi olarak “iletişim sorunları” belirtildi.

OpenAI yönetim kurulu, Altman’ın şirket içindeki iletişim eksikliklerinin, yönetim kurulunun sorumluluklarını yerine getirmesini zorlaştırdığını vurguladı. Yapılan içsel inceleme, Altman’ın yönetim kurulu ile tutarlı ve etkili bir iletişim kurmadığını ortaya çıkardı. Bu durum, yönetim kurulunun Altman’ın OpenAI şirketini daha fazla yönetme kapasitesine sahip olmadığına karar vermesine yol açtı.

OpenAI yönetimi, Sam Altman’a “şirketin başarılı bir şekilde büyümesine sağladığı değerli katkılarından dolayı” teşekkür ederken, Mira Murati’nin geçici CEO olarak atanmasının şu anki süreci en uygun hale getireceğini ifade etti. Altman’ın ayrılmasının ardından şirketin başkanlık görevini üstlenen Greg Brockman ise OpenAI’da kalmaya devam edecek ve yeni CEO’ya bağlı olarak çalışacak.

Bu yönetim değişikliği, OpenAI’da geleceğe dair önemli bir dönemeç oluşturarak, şirketin ve yapay zeka dünyasının önümüzdeki süreçte nasıl evrileceği konusunda merak uyandırıyor.

Ne dersiniz? Sizce Sam Altmon’ın hikayesi de bir zamanlar kendi şirketinden kovulan Steve Jobs’a benzer mi? Yorumlarınızı forumumuzda açtığımız başlıkta paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir