Office Uygulamalarına Yapay Zeka Desteği: Microsoft 365 Copilot

Office Uygulamalarına Yapay Zeka Desteği: Microsoft 365 Copilot

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Office Uygulamalarına Yapay Zeka Desteği: Microsoft 365 Copilot

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft, yapay zekâ destekli Microsoft 365 Copilotu duyurdu. Günümüz iş-okul dünyasında sıkça kullandığımız Office uygulamalarına yapay zekâ teknolojisi entegre ettiklerini açıkladılar.

Microsoft 16 Mart 2023 tarihinde yaptıkları açıklama ile Microsoft 365 uygulamalarına bir yenilik getirdiğini duyurdu. Tüm Office uygulamalarında olacak bu yenilik sayesinde ChatGPT gibi üretken bir yapay zekâ desteği yer alacak. Microsoft şirketi, Microsoft 365 Copilot ile hem iş hem de okul dünyasında sıkça kullandığımız bu uygulamalarda yaratıcılığı ortaya çıkarmak, üretkenliği arttırmak ve Office uygulamalarındaki beceri seviyelerini en üst düzeye çıkarmayı amaçladıklarını dile getirdiler.

Microsoft 365 Copilot Nedir?

Microsoft 365 Copilot, Office uygulamalarındaki angarya işleri ortadan kaldırıp yerine yaratıcılığı arttırmanın yolunu sağlayacak yapay zekâ destekli bir asistandır. Günümüzde ChatGPT ile gündeme gelen bu yazılım harikası sistem, Office uygulamalarını daha verimli kullanabilmek amacıyla yaratılmıştır.

Microsoft 365 Copilot Ne İşe Yarar?

Microsoft 365 Copilot, ChatGPT gibi ona soru sorarak bazı işlemler yapabileceğiniz bir sanal asistanı Windows kenar çubuğu kısmında erişmenizi sağlayacak yapay zekâ destekli bir sistemdir. Bu yapay zekâ sistemini bir arama motoru olarak kullanabileceğiniz gibi işletim sistemi içindeki görevleri de rahatlıkla gerçekleştirebileceksiniz. Bunun yanında belgelerinizi kolayca özetleme ve düzenleme işlemini sanal asistan aracılığıyla yapabileceksiniz.

Microsoft 365 Copilot hala test aşamasında ve şirketten hala bir fiyatlandırma açıklaması yapılmadı. Bu da bize bu sistemin test sürecinin devam ettiğini gösteriyor. Ancak şimdiden bu yapay zekâ yüzünden beyaz yakalıların işlerinin artık bir robot tarafından yapılabileceği, olan bir iş kolunun kapanabileceğini ya da yeni bir iş kolu doğurabileceğini tartışmaya başlayabiliriz. 

Office Uygulamalarına Yapay Zeka Desteği: Microsoft 365 Copilot YAPILAN YORUMLAR