Microsoft Yeni Nesil Xbox Mobil Oyun Mağazası Geliştiriyor İddiası!

Microsoft Yeni Nesil Xbox Mobil Oyun Mağazası Geliştiriyor İddiası!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Microsoft Yeni Nesil Xbox Mobil Oyun Mağazası Geliştiriyor İddiası!
Microsoft bu yıl çalışanlarının maaşlarına zam yapmayacak - EKOTÜRK

Dünyanın en iyi teknoloji şirketleri arasında gösterilen Microsoft, oyun sektöründe de hedeflerini büyültmeyi planlıyor. Bugün ortaya atılan iddiaya göre Microsoft’un bir oyun mağazası kurma planları yaptığı belirtildi. Microsoft’un bu oyun mağazası üzerinden mobil cihazlarda Game Pass özelliğini getirme planları yaptığı söyleniyor. Yeni nesil bir oyun ve uygulama mağazası olacak bu projenin 2024 yılında kullanıcıyla buluşacağı da iddialar arasında.

İddia: Microsoft yeni nesil Xbox mobil oyun mağazası geliştiriyor

 Buna göre Microsoft’un App Store ve Google Play Store’a alternatif bir platform yaratma çabaları olduğu düşünülüyor. Böylece Microsoft’un, mobil uygulama ve mobil oyun sektöründe tekelleşmiş Apple ve Google’a ciddi bir rakip olabilmek için çabaladığı düşünülüyor.

Xbox ekibinde yer alan Phil Spencer ise bu iddiaları doğrular nitelikte önemli bir açıklama yaptı. Phil Spencer, Microsoft’un bu mağazayı geliştirme motivasyonunu Apple ve Google şirketlerine rakip olmaktan aldığını vurguladı.

Ayrıca Microsoft’un, mobil oyun mağazası projesi ile en yakın zamanda kullanıcılar tarafından etkileşim almak istediği belirtildi. Bu bağlamda Microsoft’un bu projeyi hızlandırdığı ve önümüzdeki yıl içerisinde bu projeyi hayata geçirmek üzere yoğun mesai harcandığı iddia edildi. Ancak Microsoft şirketinden konuya dair bir açıklama henüz yapılmadı.

Microsoft Yeni Nesil Xbox Mobil Oyun Mağazası Geliştiriyor İddiası! YAPILAN YORUMLAR