Mercedes Online Satıştan Vazmıgeçti?

Mercedes Online Satıştan Vazmıgeçti?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Ülkemizde günümüzde yaşanan enflasyon sebebiyle birçok emtianın fiyatı olumsuz etkileniyor olsa da bir çok satıcı tacirin de bu durumu kötü niyetli olarak kullandığı pek tabii gerçek. Özellikle otomotiv sektöründe görmüş olduğumuz bir ay içerisinde aynı araca 3 defa zam yapılması da bu durumu kanıtlayan en somut vakıalardan. Durumun farkına varan ve ürün nihai alıcısını üzmek istemeyen bir çok marka Tesla‘nın yapmış olduğu gibi ülke genelinde aynı ürün için farklı fiyatların oluşmasını engellemek adına satış kanallarını yani bayileri devre dışı bırakacak bir hamle ile araçları kendi resmi internet siteleri üzerinden de satacaklarını duyurmuştu.

Bu markalardan bir tanesi olan Mercedes Benz online satış platformunu duyurarak artık kendi markasına ait araçların kendi internet sitesi üzerinden de alınabilir olduğunu belirterek kendi sitesi üzerinden satış işlemlerinin tamamlanabileceğini duyurmuştu.

Mercedes Online Satış Platformu’nda Araç Yok

Bu yazının yazılma tarihi de dahil olmak üzere neredeyse bir haftadan beri site üzerinden satışlar durdurulmuşa benziyor ya da Mercedes online süreci fiziki hayatta olduğu kadar iyi yönetemedi. Zira internet sitesini açtığınızda satışa konu herhangi bir araç göremiyorsunuz.

Twitter gibi birçok sosyal mecralarda yer alan kimi hesaplarda bazı bayilerin kurduğu yazılım sistemleri uyarınca oluşturulan botlar ile araçların satımının bir şekilde engellendiği iddia edilmekte. Tabii bu sadece bir iddia ve Mercedes‘den de henüz resmi bir açıklama yapılmış değil. Fakat hiçbir şey site üzerinden araç satılmadığı gerçeğini değiştirmiyor maalesef.

indir365 ekibi olarak süreci takip ediyor olacağız, bakalım Mercedes dünyadaki en büyük rakiplerinden olan Tesla‘nın takır takır yaptığı online satış sürecini başarıyla sürdürebilecek mi sizlerle paylaşıyor olacağız:)

Mercedes Online Satıştan Vazmıgeçti? YAPILAN YORUMLAR