Martı New York Borsası’nda İşlem Görecek

Martı New York Borsası'nda İşlem Görecek

SEC'in tüm gerekliliklerini yerine getirdikten sonra, Martı'nın MRT sembolüyle New York Borsası'nda işlem görmeye başlaması planlanıyor. Bu tarih olarak 13 Temmuz belirlenmiştir.

1

SEC’in tüm gerekliliklerini yerine getirdikten sonra, Martı’nın MRT sembolüyle New York Borsası’nda işlem görmeye başlaması planlanıyor. Bu tarihin ise 13 Temmuz olduğu belirtildi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), tüm onayları verdiği takdirde Martı, 13 Temmuz‘da MRT sembolüyle New York Borsası‘nda işlem görecektir.

Martı‘nın, Türkiye’de paylaşımlı, elektrikli ve çevreci ulaşımı daha da yaygınlaştırmayı hedeflediğini biliyoruz. Bu amacı gerçekleştirmek ve daha fazla kaynak yaratmak maksadıyla Martı, sermayesini artırma yolu ile yaklaşık bir yıl önce New York Borsası‘nda (NYSE) halka arz sürecini başlatmıştı. Martı‘nın dünyanın önde gelen şirketlerinin işlem gördüğü New York Borsası‘nda işlem görmesi, Türk teknoloji şirketleri için önemli bir adım olduğu aşikar. Bildiğiniz üzere HepsiBurada da New York Borsası NYSE’de işlem görmeye başlamış ve zaman zaman arz fiyatının altına düştüğüne şahit olmuştuk. Umuyoruz her iki şirket de değerini edecek şekilde borsada işlem görmeye devam ederler. Fikir vermesi açısından sizlere HepsiBurada’nın son fiyat grafiğini aşağıda paylaşıyoruz.

Halka arz süreciyle birlikte Martı çalışanları da şirketin New York Borsası‘nda hissedar olacaklar. Martı, çalışanlarına dağıtılan hisse opsiyonu miktarının halka arz değerlemesi üzerinden yaklaşık 200 milyon TL civarında olacağı tahmin söylenmekte.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir