Mark Zuckerberg’den Twitter’a Yeni Rakip: Meta’nın Yeni Uygulaması Threads!

Mark Zuckerberg’den Twitter’a Yeni Rakip: Meta’nın Yeni Uygulaması Threads!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Mark Zuckerberg’den Twitter’a Yeni Rakip: Meta’nın Yeni Uygulaması Threads!
Ekonomik kriz Meta'yı da vurdu: Şirkette kıyım başladı! - ShiftDelete.Net

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu aynı zamanda Facebook’u da bünyesinde barındıran Meta şirketi, Twitter’a rakip olacak Threads adlı yeni sosyal medya platformunu duyurdu. Ayrıca Şirket, uygulamanın perşembe günü kullanıcı ile buluşacağını dile getirdi.  

App Store mağazasında ön indirmede bulunan Threads, “Fikirleri ve Trendleri yazıyla paylaş“ sloganı ile platformun resmî web sitesi üzerinden açıklandı. Buna ek olarak Meta şirketi tarafından yapılan açıklamada “Threads’de toplulukların bugün ilgilendikleri konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışabileceği yer olacak. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğer insanları takip edebilir, onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi düşüncelerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.“ ifadeleri vurgulandı.

Twitter’ın Elon Musk yönetiminde son dönemlerde sıkça eleştirilmesi üzerine Threads uygulamasının daha hızlı popüler olabileceği düşünülüyor. Ayrıca Elon Musk, Threads’in duyurulduğu tweet’e “Tanrıya şükür çok akıllı çalışıyorlar.“ şeklindeki yorumu ile yeni uygulamaya ilk tepkisini vermiş oldu.

Threads’e Nasıl Üye Olunur?

Kişilerin Instagram hesaplarını kullanarak uygulamaya üye olabilecekleri düşünülüyor. Ancak resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Threads Ne Zaman Çıkacak?

Uygulama 6 Temmuz Perşembe günü App Store üzerinden kullanıcılara sunulacak.

Mark Zuckerberg’den Twitter’a Yeni Rakip: Meta’nın Yeni Uygulaması Threads! YAPILAN YORUMLAR