Mark Zuckerberg’den Twitter’a Yeni Rakip: Meta’nın Yeni Uygulaması Threads!

Mark Zuckerberg’den Twitter’a Yeni Rakip: Meta’nın Yeni Uygulaması Threads!

Meta şirketi, Twitter’a rakip olarak geliştirdiği Threads platformunu kullanıcıya açacağını belirtti. Threads uygulaması nedir, uygulamaya nasıl üye olunur ve çıkış tarihi… İşte habere dair detaylar…

0
Ekonomik kriz Meta'yı da vurdu: Şirkette kıyım başladı! - ShiftDelete.Net

Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu aynı zamanda Facebook’u da bünyesinde barındıran Meta şirketi, Twitter’a rakip olacak Threads adlı yeni sosyal medya platformunu duyurdu. Ayrıca Şirket, uygulamanın perşembe günü kullanıcı ile buluşacağını dile getirdi.  

App Store mağazasında ön indirmede bulunan Threads, “Fikirleri ve Trendleri yazıyla paylaş“ sloganı ile platformun resmî web sitesi üzerinden açıklandı. Buna ek olarak Meta şirketi tarafından yapılan açıklamada “Threads’de toplulukların bugün ilgilendikleri konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışabileceği yer olacak. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğer insanları takip edebilir, onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi düşüncelerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.“ ifadeleri vurgulandı.

Twitter’ın Elon Musk yönetiminde son dönemlerde sıkça eleştirilmesi üzerine Threads uygulamasının daha hızlı popüler olabileceği düşünülüyor. Ayrıca Elon Musk, Threads’in duyurulduğu tweet’e “Tanrıya şükür çok akıllı çalışıyorlar.“ şeklindeki yorumu ile yeni uygulamaya ilk tepkisini vermiş oldu.

Threads’e Nasıl Üye Olunur?

Kişilerin Instagram hesaplarını kullanarak uygulamaya üye olabilecekleri düşünülüyor. Ancak resmi bir açıklama henüz gelmedi.

Threads Ne Zaman Çıkacak?

Uygulama 6 Temmuz Perşembe günü App Store üzerinden kullanıcılara sunulacak.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir