Getir Fransa’dan Çekiliyor  Mu?

Getir Fransa’dan Çekiliyor Mu?

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Türkiye’de motorlu araçlarla teslimat konusunda lider olan ve bu başarısını lokalin ötesinde uluslararası mecraya taşımak isteyen ilk unicorn firmamız Getir, Fransa’daki hukuksal düzenlemeler nedeniyle faaliyetlerine devam edemediğini açıkladı.

Hızlı teslimat sektöründe lider oyuncu olan Getir, Fransa’daki ilgili mevzuat çerçevesinde faaliyetlerini yerine getirememesi ve sürdürülebilir bir iş modeli olmaktan çıkmış olması nedeniyle faaliyetlerine son vereceği iddia edildi. Sorunun mevzuatta yer alan depo ve iş yeri tanımlaması ile ilgili olduğu, özellikle şehir içindeki depoların dükkan sayılması yahut şehir içindeki depolara izin verilmesi hususu ile alakadar olduğu belirtildi.

Şu an itibariyle Getir’in Fransa’daki tüm varlığı için alıcı arandığı ve bulunması halinde derhal satılacağı da konuşulanlar arasında yer almakta.

İflas Başvurusu Yapıldı İddiası!

Ticari faaliyetlerine hukuksal sebeplerle pratik ve karlı olmaması nedeniyle devam edemeyecek olan Getir‘in Fransa’da iflas başvurusunda bulunduğu belirtilirken, Getir bünyesinde çalışan yaklaşık 1750 çalışanın akıbetinin ise ne olacağı henüz belli değil.

Fransa’da Hızlı Teslimat Sektörü Bitiyor mu?

Fransa’daki güncel mevzuat kapsamında şehir içindeki depoların gölge mağaza olarak değerlendirilmesi ve bunun yol açtığı dolaylı sonuçlar nedeniyle sadece Getir değil Getir‘in bölgedeki diğer rakipleri Flink ve Gopuff da 2023 yılı itibariyle farklı aylarda iflas başvurusunda bulunmuştu.

Getir Fransa’dan Çekiliyor Mu? YAPILAN YORUMLAR