Getir, 3 Avrupa Ülkesinden Çekiliyor!

Getir, 3 Avrupa Ülkesinden Çekiliyor!

Yerli unicorn şirketlerden Getir, bugün yaptığı açıklamada İspanya, İtalya ve Portekiz’den çekileceğini duyurdu. İşte detaylar…

0

Geçtiğimiz yıllarda Covid-19 salgının da etkisiyle hızlı teslimat sektöründe çok hızlı yükseliş gösteren ve ciddi yatırımlar alan Getir hakkında yurt dışından çekileceğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Şirket bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirirken aksi bir halde kendilerinin bu konuyu basına duyuracağını belirtmişti. Bugün ise o iddialar gerçekleşti ve Getir konuya dair açıklamalarda bulundu.

Getir; İspanya, İtalya ve Portekiz’den Çekiliyor!

Şirket yaptığı açıklamada Dünyada dakikalar içinde market ürünleri teslimatı iş modelinin yaratıcısı Getir, İspanya, İtalya ve Portekiz’den ayrılma niyetinde olduğunu ve süreci mevzuatlara uygun olarak yürüteceğini açıkladı. Buna ek olarak ise şirket, cirosunun %96’sını oluşturan Türkiye, ABD, İngiltere, Almanya ve Hollanda’da faaliyetlerine devam edeceğini“ duyurdu.

İlklerin Uygulaması Getir'in Hikayesi | Pazarlamasyon

Ayrıca Getir, bu hamlesi sayesinde “Finansal kaynaklarını operasyonel kârlılık ve sürdürülebilir büyüme fırsatlarının daha yüksek olduğu mevcut pazarları kendisine öncelikli hedef haline getirebileceğini“ vurguladı. Getir bu yeni kararı yatırımcılar tarafından da yorumlandı. Yatırımcılar, Getir’in 3 Avrupa ülkesinden çekilme kararını şirketin bütün odağını cirosunun neredeyse tamamına yakınını kapsayan ülkelerde büyümeye çevirmek istediği şeklinde yorumladılar.

Peki sizler Getir’in İspanya, İtalya ve Portekiz’den çekilme kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir