Getir, 3 Avrupa Ülkesinden Çekiliyor!

Getir, 3 Avrupa Ülkesinden Çekiliyor!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Geçtiğimiz yıllarda Covid-19 salgının da etkisiyle hızlı teslimat sektöründe çok hızlı yükseliş gösteren ve ciddi yatırımlar alan Getir hakkında yurt dışından çekileceğine dair iddialar ortaya atılmıştı. Şirket bu haberlerin gerçeği yansıtmadığını dile getirirken aksi bir halde kendilerinin bu konuyu basına duyuracağını belirtmişti. Bugün ise o iddialar gerçekleşti ve Getir konuya dair açıklamalarda bulundu.

Getir; İspanya, İtalya ve Portekiz’den Çekiliyor!

Şirket yaptığı açıklamada Dünyada dakikalar içinde market ürünleri teslimatı iş modelinin yaratıcısı Getir, İspanya, İtalya ve Portekiz’den ayrılma niyetinde olduğunu ve süreci mevzuatlara uygun olarak yürüteceğini açıkladı. Buna ek olarak ise şirket, cirosunun %96’sını oluşturan Türkiye, ABD, İngiltere, Almanya ve Hollanda’da faaliyetlerine devam edeceğini“ duyurdu.

İlklerin Uygulaması Getir'in Hikayesi | Pazarlamasyon

Ayrıca Getir, bu hamlesi sayesinde “Finansal kaynaklarını operasyonel kârlılık ve sürdürülebilir büyüme fırsatlarının daha yüksek olduğu mevcut pazarları kendisine öncelikli hedef haline getirebileceğini“ vurguladı. Getir bu yeni kararı yatırımcılar tarafından da yorumlandı. Yatırımcılar, Getir’in 3 Avrupa ülkesinden çekilme kararını şirketin bütün odağını cirosunun neredeyse tamamına yakınını kapsayan ülkelerde büyümeye çevirmek istediği şeklinde yorumladılar.

Peki sizler Getir’in İspanya, İtalya ve Portekiz’den çekilme kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Getir, 3 Avrupa Ülkesinden Çekiliyor! YAPILAN YORUMLAR