Galatasaray Dünyada Bir İlke İmza Attı!

Galatasaray Dünyada Bir İlke İmza Attı!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Teknolojik gelişmeler dünyada hız kesmeden devam ederken spor dünyasında da etkisini arttırıyor. Bugünlerde hemen hemen her kulüp e-spor veya fan token gibi sanal dünyada yer alıyor. Ancak Galatasaray Spor Kulübü bugün yaptığı duyuru ile dünyada bir ilke imza attı. Kulüp, dünyanın ilk dijital taraftarı sloganıyla yeni dijital projesini hayat geçirdi. İşte detaylar…

Galatasaray’ın Dijital Taraftarı: Leo The Fan

Galatasaray, Dünyanın İlk Dijital Taraftarı "Leo"yu Tanıttı - Webtekno

Galatasaray bugün sosyal medya hesaplarından yeni bir dijital projesini taraftarıyla ve spor medyasına tanıttı. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada Leo The Fan adında sanal bir taraftar oluşturduğunu duyurdu. Galatasaraylı sanal taraftar Leo adeta resmi bir sosyal medya fenomeni olacak.

İlk dijital taraftar Leo; müzik, video ve çizim alanlarında sosyal medya mecralarından paylaşımlarda bulunacak. Kulüp, bu proje ile kendi sanal sosyal medya fenomenini yaratıp kendi taraftarından gelecek etkileşimle kulübe maddi destek de kazandırılmasını hedefliyor.

Bunun yanında projenin asıl amaçlarından birisi Galatasaray taraftarlarını bir araya getirmek olurken diğer bir taraftan da kulüp-taraftar arasındaki bağı güçlendirmek olacak. Twitter yani yeni adıyla X, YouTube, Spotify ve Instagram hesaplarına sahip olan dijital taraftar Leo, taraftarla etkileşime geçebilecek.

LEO - The Fan - - YouTube

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada “Büyük Galatasaray taraftarı Leo’yu takip edip, onun yaptıklarını izledikçe Galatasaray kazanacak, böylece Galatasaray taraftarı kendi maddi kaynaklarını kullanmadan kulübüne destek sağlamış olacak” sözleri yer aldı. Ayrıca enlerin ve ilklerin takımı Galatasaray, bu seferde dijital dönüşümde ilk ve öncü olmaya başladı diyebiliriz.

Dijital taraftar Leo’nun sosyal medya hesapları ve kulübün açıklamalarının detayları için…

Peki sizler Galatasaray’ın yeni sanal taraftarı Leo hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Galatasaray Dünyada Bir İlke İmza Attı! YAPILAN YORUMLAR