DHL Group, Türk Kargo Şirketi MNG’yi Satın Aldı!

DHL Group, Türk Kargo Şirketi MNG’yi Satın Aldı!

Alman lojistik şirketi DHL, MNG Kargo’nun tamamını almak üzere anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile DHL Group, MNG Kargo’nun bütün hisselerini satın aldı. İşte detaylar…

0

Popüler Alman lojistik şirketi DHL Group, Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden MNG Kargo’nun hisselerinin tamamını almak üzere anlaşma sağladı. Bu anlaşmaya göre DHL Group’un uluslararası lojistik uzmanlığından ve geniş küresel ağından faydalanabilecek MNG Kargo, DHL’nin e-ticaret birimleri arasına girecek. Ayrıca MNG Kargo, DHL e-ticaret Avrupa kargo teslimatı ağını da tamamlayıcı parçalarından birisi olacak.

Bu anlaşmadan sonra DHL tarafı konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. DHL Group CEO’su Tobias Meyer, “Sürdürülebilirlik, küreselleşme ve dijitalleşmenin yanı sıra e-ticareti lojistikte bir mega trend olarak tanımladık ve 2025 DHL Grup Stratejisi’nde odaklandığımız bir alan haline getirdik. e-ticaret, lojistik sektörü ve özellikle de kargo hacimleri için en büyük büyüme faktörlerinden biri olmaya devam ediyor. Bu nedenle organik ve inorganik büyüme stratejileri ile e-ticaret sektöründeki ayak izimizi genişletmek için sürekli çalışıyoruz. MNG Kargo, bizim iş portföyümüzü tamamlayacak” dedi.

Anlaşmaya dair bir diğer açıklama ise MNG Kargo CEO’su Kağan Gündüz’den geldi. Kaan Gündüz, “MNG Kargo olarak, DHL Group’un global bilgi ve teknoloji birikimini arkamıza alarak tüketiciye sunduğumuz hizmet kalitesini daha da geliştirmeyi ve kapasite artırım yatırımları ile daha da yüksek istihdam yaratmayı hedefliyoruz. Ülkemiz, uluslararası üreticilerin sürdürülebilir tedarik zinciri oluşturma stratejilerinin odağı haline gelmiş durumdadır ve sektörümüzün gelişimi hız kesmeden devam edecektir” açıklamalarında bulundu.

Alman DHL, MNG Kargo'yu satın aldı - Bengü Türk

DHL Group ve MNG Kargo arasında gerçekleşen bu satın alma anlaşmasının, ülkemiz adına da yabancı şirketlerin Türkiye’de yatırım yapma konusunda öncülük edebileceği düşünülüyor.

Ancak iki şirketin yaptığı açıklamalara göre DHL Group ve MNG Kargo arasındaki satın alma işleminin tamamlanması için Rekabet Kurumu ve Bilgi ve İletişim Kurumu’nun onayına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir