ChatGPT’ye Yeni Rakip Samsung’dan: Bixby

ChatGPT’ye Yeni Rakip Samsung’dan: Bixby

0

Gün geçmiyor ki yapay zeka dil modeli olan ChatGPT‘ye bir rakip tanıtmıyor olalım. Bu sefer atılım Samsung tarafından geldi. Telefon dünyasında liderlik pozisyonuna oynayan Samsung, dijital asistanı Bixby ile Galaxy AI adını verdiği yapay zeka sistemini entegre ederek yeni bir dev olmaya çalışacak gibi duruyor.

Özellikle Samsung kullanıcıları tarafından son modellerden olan Galaxy S24 ile telefondalara yapay zekaya ilişkin bazı eklemeler yaptı. İnternette dolaşan ve aslında Samsung tarafından da doğrulanan habere göre, Samsung Apple‘ın Siri‘si niteliğindeki Samsung dijital asistanı olan Bixby‘a yapay zeka entegre ederek modaya ayak uyduracak ve böylelikle Samsung‘da yapay zeka dönemine bir adım atmış olacak.

Bixby
Bixby

Bixby, ChatGPT’ye Rakip Olabilir Mi?

Aslına bakılırsa Bixby‘ın geçmişi çok daha ötede değil daha 2017 yılında Apple‘ın Siri‘si ve Google Asistan‘a rakip olarak kendi cihazlarında asistan ihtiyacını gidermek amacıyla kurgulanan Bixby, bu sefer de ChatGPT ile hayatımıza giren yapay zeka teknolojileri ile donanarak rakiplerinden geri kalmamayı hedefliyor gibi duruyor. Samsung‘un mobil alanından sorumlu olan önemli isimlerden Won-joon Choi, Bixby‘ı büyük dil model teknolojisini kullanarak kullanıcılar için daha akıllı hale getirmeyi istediklerini açıkladı.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir