ChatGPT Ücretsiz Windows Mu Dağıtıyor?

ChatGPT Ücretsiz Windows Mu Dağıtıyor?

Beklenen en nihayetinde oldu. ChatGPT üzerinden herhangi bir ücret ödemeksizin bedelsiz full sürüm Windows Lisans Anahtarı elde edildi!

0

Bildiğiniz üzere Windows aslında bir yazılım ve bu yazılımı kullanabilmek için Windows’un sahibi olan Microsoft’tan kullanım hakkı yani lisans haklarını almanız gerekmekte. Günümüzde de bu işleyiş yazılım sahiplerinin son kullanıcıya sunduğu lisans anahtarları vasıtasıyla gerçekleşiyor. Öyle ki siz Microsoft ile yaptığınız anlaşma kapsamında söz konusu yazılım olan Windows’u kullanmak için ücret ödüyorsunuz Microsoft da yazılımı kullanabilmeniz adına bir lisans anahtarı veriyor.

Windows Lisans Anahtarı Nasıl Alınır?

Ya doğrudan Microsoft’un sitesi üzerinden ya da günümüz teknoloji marketlerinden Windows’un tam sürümünü kullanabilmek adına windows lisans anahtarını ücreti mukabilinde satın alabilirsiniz. İnternette birçok kullanıcı da maalesef ve bizlerin de önermediği şekilde bu ücreti ödememek adına farklı yollarla sistemi kırıyor veya sahte anahtarlar üretilerek Windows’u ücretsiz bir şekilde kullanabiliyor. İşte ChatGPT de tam bu noktada devreye girdi. Öyle ki sosyal medyada bir kullanıcının ChatGPT ile yaptığı konuşmada Windows’un tam sürümünü kullanabilmek adına birden fazla lisans anahtarı talep ettiği ve ChatGPT’nin de bu talebi karşılayarak kullanıcının isteğini yerine getirdiği gürüldü.

ChatGPT Windows Anahtarı Üretti 

Yapay zeka robotu ChatGPT, @immasiddtweets olarak bilinen Sid adlı bir Twitter kullanıcısı tarafından denenen bir yöntemi başarıyla gerçekleştirdi. Bu yöntem sadece genel çalışma anahtarlarını başarılı bir şekilde oluşturmakla kalmadı, aynı zamanda bu işlemi nasıl gerçekleştirdiğini de gösterdi. İlk olarak, Windows 95 üzerinde denenmiş olan bu yöntemin, daha sonra Windows 10 Pro ve Windows 11 Pro için genel çalışma anahtarları oluşturabildiği fark edildi.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Teknoloji sever hukukçu:) Sadece KVKK ve GDPR değil oyun da sever. Favori oyunu hala Civ V!

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir