Artık YouTube’ta Shorts Videolarını Yapay Zekâ Oluşturacak!

Artık YouTube’ta Shorts Videolarını Yapay Zekâ Oluşturacak!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Artık YouTube’ta Shorts Videolarını Yapay Zekâ Oluşturacak!

Özellikle son dönemde Instagram ve TikTok ile hayatımıza giren Reels videoları popülerlik kazanmaya başladı. Hatta birçok insan saatlerce Reels videoları izliyor. YouTube’ta bu Reels çılgınlığına cevap verebilmek için YouTube Shorts özelliğini getirmişti. Şimdi ise Shorts videolarının sayısını arttırmayı planlayan YouTube, yapay zekâ desteğiyle normal videoları Shorts vidolarına dönüştürmeyi planlıyor.

YouTube, normal videoları Shorts haline getirecek yapay zekâ uygulaması getiriyor!

YouTube'un 2022'de getirmeyi planladığı 5 yeni özellik - ShiftDelete.Net

Bugün YouTube, uygulama üzerinde birçok yeni özellik getireceğini duyurdu. Bu özellikler arasında ise içerik üreticilerinin en çok dikkatini normal videoları Shorts videolarına dönüştürebilecek olan özellik çekti. YouTube’un bu dönüştürme işini bir yapay zekâ uygulaması ile kullanıcıya sunması bekleniyor.

Destek sayfasında bulunan yeni özelliklerin açıklamalarına göre bu özelliğin bir diğer güzel yanı ise videoların tamamını izlemeden önce özetine ulaşabileceksiniz. Bu yapılacak video özetleri hem arama hem de izleme kısımlarından da görüntülenebilecek.

YouTube'un yeni tasarımında öne çıkan 3 özellik: Ambient Mode, Pinch to  Zoom ve Precise Seeking - Webrazzi

YouTube, bu özellikle kullanıcılarına daha kolay izleme deneyimi sunmak istediğini belirtti. Ancak şu an için test aşamasında olan özelliğin çıkış tarihine dair bir bilgi paylaşılmadı. Buna ek olarak da özetlerin bulunacağı özel bir kısım olup olmayacağı gibi özetlerin süresinin ne kadar uzun olup olmayacağı da belli değil.

Peki sizler bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Artık YouTube’ta Shorts Videolarını Yapay Zekâ Oluşturacak! YAPILAN YORUMLAR