Artık YouTube’ta Shorts Videolarını Yapay Zekâ Oluşturacak!

Artık YouTube’ta Shorts Videolarını Yapay Zekâ Oluşturacak!

YouTube, yapay zekâ desteğiyle oluşturulabilecek video özetlerini test etmeye başladı. Yani artık yatay videolar da Shorts videosuna dönüştürülebilecek. İşte detaylar…

0

Özellikle son dönemde Instagram ve TikTok ile hayatımıza giren Reels videoları popülerlik kazanmaya başladı. Hatta birçok insan saatlerce Reels videoları izliyor. YouTube’ta bu Reels çılgınlığına cevap verebilmek için YouTube Shorts özelliğini getirmişti. Şimdi ise Shorts videolarının sayısını arttırmayı planlayan YouTube, yapay zekâ desteğiyle normal videoları Shorts vidolarına dönüştürmeyi planlıyor.

YouTube, normal videoları Shorts haline getirecek yapay zekâ uygulaması getiriyor!

YouTube'un 2022'de getirmeyi planladığı 5 yeni özellik - ShiftDelete.Net

Bugün YouTube, uygulama üzerinde birçok yeni özellik getireceğini duyurdu. Bu özellikler arasında ise içerik üreticilerinin en çok dikkatini normal videoları Shorts videolarına dönüştürebilecek olan özellik çekti. YouTube’un bu dönüştürme işini bir yapay zekâ uygulaması ile kullanıcıya sunması bekleniyor.

Destek sayfasında bulunan yeni özelliklerin açıklamalarına göre bu özelliğin bir diğer güzel yanı ise videoların tamamını izlemeden önce özetine ulaşabileceksiniz. Bu yapılacak video özetleri hem arama hem de izleme kısımlarından da görüntülenebilecek.

YouTube'un yeni tasarımında öne çıkan 3 özellik: Ambient Mode, Pinch to Zoom ve Precise Seeking - Webrazzi

YouTube, bu özellikle kullanıcılarına daha kolay izleme deneyimi sunmak istediğini belirtti. Ancak şu an için test aşamasında olan özelliğin çıkış tarihine dair bir bilgi paylaşılmadı. Buna ek olarak da özetlerin bulunacağı özel bir kısım olup olmayacağı gibi özetlerin süresinin ne kadar uzun olup olmayacağı da belli değil.

Peki sizler bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir