Artık Xbox Kolunuz Orijinal Değilse Kullanamayacaksınız!

Artık Xbox Kolunuz Orijinal Değilse Kullanamayacaksınız!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Artık Xbox Kolunuz Orijinal Değilse Kullanamayacaksınız!

Microsoft’un sahibi olduğu Xbox, binlerce oyun kolunu kullanılamaz hale getirecek yeni bir karara imza atacağı iddia ediliyor. Bu iddiaya göre Xbox, üçüncü parti kol ve aksesuarların Xbox cihazlarında kullanılamayacağını açıkladı. Bu karar sonrası kullanıcılar orijinal kol veya aksesuarları almak zorunda kalacaklar. İşte detaylar…

Xbox Orijinal Kol Dışındaki Oyun Kollarını Desteklemeyi Bırakıyor!

NBA 2K24 | Xbox

 Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ortaya çıkan bazı kullanıcı şikayetlerinde üçüncü taraf kollarda oyun oynanırken hata aldıkları görüntüler yer aldı. Bu görüntüler üzerine yeni bir iddia ortaya çıktı. Bu iddialara göre Xbox, 17 Kasım itibarıyla orijinal olmayan kolların kullanım desteğini kesecek.

Bu iddialar üzerine Microsoft sözcüsü tarafından yapılan açıklamada iddiaları doğrular nitelikte oldu. Microsoft sözcüsü yaptığı açıklamada güvenlik ve kalite bakımından daha iyi olabilmek için orijinal olmayan kolların kullanılamayacağını duyurdu.

Xbox Wireless Controller – Stellar Shift Special Edition | Xbox

Ancak Razer, Logitech, Turtle Beach ve PowerA gibi büyük markaların ürettiği kollar kullanılabilecek. Bu sayede Xbox, orijinal Xbox veya orijinale yakın diğer markalara ait oyun kolları ile daha kaliteli ve güvenilir oyun oynamaya deneyimini siz kullanıcılarına sunmayı düşünüyor.

Peki sizler Xbox’ın aldığı bu yeni karar hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Artık Xbox Kolunuz Orijinal Değilse Kullanamayacaksınız! YAPILAN YORUMLAR

  • Xbox Bahar İndirimleri Başladı – indir365
    2 hafta önce

    […] Artık Xbox Kolunuz Orijinal Değilse Kullanamayacaksınız! […]