Apple cihazlardaki ChatGPT uygulaması artık Türkiye’de de kullanılabilecek.

Apple cihazlardaki ChatGPT uygulaması artık Türkiye’de de kullanılabilecek.

0

Yapay zekâ sohbet robotu olan ChatGPT’nin IOS uygulaması başta Türkiye olmak üzere tüm ülkelerde kullanıma sunuldu. Kullanıcılar apple store üzerinden uygulamayı doğrudan indirebiliyor.

Son dönemin en heyecan verici gelişmelerinden birisi olan Open AI tarafından geliştirilen ve Kasım 2022’de piyasaya sürülen yapay zekâ destekli sohbet robotu ChatGPT, kısa bir süre önce IOS kullanıcılarına sunduğu mobil uygulama ile gündem olmuştu. Şirket o günkü açıklamalarında uygulamanın ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanabileceğini duyurmuştu. Daha sonra ABD’yi Arnavutluk, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Güney Kore ve Birleşik Krallık ülkeleri takip etmişti.

Dün Türkiye’deki IOS kullanıcıları da dahil olmak üzere ChatGPT hayranlarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. Şirket Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ChatGPT mobil uygulamasının Türkiye dahil toplam 152 ülkede kullanıma sunulduğunu duyurdu. Artık bu uygulama sayesinde kullanıcılar ChatGPT’ye her yerden ulaşabileceklerdir.

Teknolojik gelişimlerin arttığı ve bizleri adeta bilim kurgu filmlerinde olduğumuza ikna eden ilerlemelerin yaşandığı günümüz kuşağında bu haberlerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Spor Sever, Galatasaray aşığı, indir 365 editörü

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir