Apple cihazlardaki ChatGPT uygulaması artık Türkiye’de de kullanılabilecek.

Apple cihazlardaki ChatGPT uygulaması artık Türkiye’de de kullanılabilecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
  • Ana Sayfa
  • Apple cihazlardaki ChatGPT uygulaması artık Türkiye’de de kullanılabilecek.

Yapay zekâ sohbet robotu olan ChatGPT’nin IOS uygulaması başta Türkiye olmak üzere tüm ülkelerde kullanıma sunuldu. Kullanıcılar apple store üzerinden uygulamayı doğrudan indirebiliyor.

Son dönemin en heyecan verici gelişmelerinden birisi olan Open AI tarafından geliştirilen ve Kasım 2022’de piyasaya sürülen yapay zekâ destekli sohbet robotu ChatGPT, kısa bir süre önce IOS kullanıcılarına sunduğu mobil uygulama ile gündem olmuştu. Şirket o günkü açıklamalarında uygulamanın ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanabileceğini duyurmuştu. Daha sonra ABD’yi Arnavutluk, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İrlanda, Jamaika, Yeni Zelanda, Nikaragua, Nijerya, Güney Kore ve Birleşik Krallık ülkeleri takip etmişti.

Dün Türkiye’deki IOS kullanıcıları da dahil olmak üzere ChatGPT hayranlarını sevindirecek bir gelişme yaşandı. Şirket Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda ChatGPT mobil uygulamasının Türkiye dahil toplam 152 ülkede kullanıma sunulduğunu duyurdu. Artık bu uygulama sayesinde kullanıcılar ChatGPT’ye her yerden ulaşabileceklerdir.

Teknolojik gelişimlerin arttığı ve bizleri adeta bilim kurgu filmlerinde olduğumuza ikna eden ilerlemelerin yaşandığı günümüz kuşağında bu haberlerden haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.

Apple cihazlardaki ChatGPT uygulaması artık Türkiye’de de kullanılabilecek. YAPILAN YORUMLAR